15 sierpnia 2022

CATERING … OD KUCHNI

Pewnie nie raz zastanawialiście się, w jaki sposób działają firmy cateringowe. Co dzieje się z zamawianymi przez Was potrawami zanim trafią pod wskazany adres. I w jaki sposób wybrać odpowiednią firmę cateringową, przy tak dużej ofercie na rynku. Być może zastanawiacie się nad skorzystaniem z usług cateringowych, ale kojarzą wam się one z niezbyt pochlebnymi opiniami oraz jedzeniem niskiej jakości. Klucz do sukcesu polega właśnie na tym aby wybrać firmę, która spełni wszelkie oczekiwania i zapewni odpowiednią jakość  zamówienia.

Smaczny i starannie przygotowany posiłek oraz elegancko nakryty stół są, bowiem samym czubkiem ogromu przygotowań, które poprzedzają finalny efekt, a są możliwe dzięki rzetelności i doświadczeniu firmy…

Organizacja eventu wraz z obsługą cateringową jest pewnego rodzaju sztuką … Umiejętność zapanowania nad każdym szczegółem począwszy od powstania pomysłu, oprawy, wyboru menu, na atrakcjach dodatkowych kończąc, określana jest obecnie mianem zmysłu kreatywnego. …Wymaga to starannego planowania i wykonania wielu czynności, które dodatkowo muszą być właściwie rozplanowane w czasie. 

Catering staje się coraz modniejszym i popularnym zjawiskiem. Zasługą tego jest przede wszystkim wielka oszczędność czasu. A jak wiadomo czas to pieniądz. Skomponowanie odpowiedniego menu na przyjęcie, zakupy, a następnie kilkanaście godzin spędzonych w kuchni nie jest miłą perspektywą. Każdy chciałby uniknąć tego problemu i przejść od razu do zabawy. Dlatego też z usług firm cateringowych korzysta coraz więcej osób prywatnych, choć nadal głównymi odbiorcami są firmy i instytucje. 

Przy współpracy z cateringiem nie trzeba posiadać żadnego sprzętu, zastawy, ani martwić się o szczegóły związane z rozłożeniem nakryć, kolejnością podawania dań, a nawet zapewnienia wystroju wnętrza i odpowiedniej atmosfery. Wszystko możemy pozostawić w rękach specjalistów.

Planując event, musimy przede wszystkim skupić się na rozpoznaniu potrzeb klienta. Od tego, jak się do tego przygotujemy, zależy często powodzenie całego przedsięwzięcia. Klienci są obecnie bardzo wymagający i oczekują od firm indywidualnego podejścia, dlatego każda oferta wychodząca spod naszej ręki jest „szyta na miarę”. Zwracają się do nas zarówno osoby, które mają już jasno określone oczekiwania, jak i takie które kontaktują się z nadzieją że to właśnie my podsuniemy im jakiś ciekawy pomysł. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy przygotowani na każdą z tych sytuacji …

Cała przygoda z cateringiem rozpoczyna się od złożenia zamówienia, a następnie szczegółowej konsultacji z handlowcem, na tym etapie ustalane są wszelkie detale. Niezależnie od tego czy mamy pomysł na to, w jaki sposób ma przebiegać wydarzenie, czy nie mamy o tym zupełnie pojęcia, możemy liczyć na odpowiednio dopasowaną pomoc i sugestie pracowników biura.

Po ustaleniu wszelkich szczegółów i zaakceptowaniu oferty, zamówienie trafia do realizacji. I tu pierwsza ważna kwestia dotycząca wyboru firmy cateringowej. Najlepiej jeśli jest to firma posiadająca własne zaplecze kuchenne! Wtedy możemy mieć pewność, że otrzymane przez nas potrawy będą świeże.  Istnieje duża liczba firm, które jedynie pośredniczą w dostawie potraw, wydłużając drogę pomiędzy wyprodukowaniem potrawy, a wydaniem jej klientowi. W takiej sytuacji istnieje większa szansa potencjalnej wpadki…W tym samym czasie prężnie działa część serwisowa, która kompletuje odpowiedni sprzęt, zastawę, sztućce, stoły, stoliki oraz wszystko to, co jest niezbędne do sprawnego przebiegu usługi.

Kucharze już od bardzo wczesnych godzin porannych przygotowują potrawy wydawane jeszcze tego samego dnia do klienta. Ze względu na to, że catering różni się nieco od działalności restauracyjnej, przy produkcji wykorzystywane są inne metody produkcji lub odrobinę inne rodzaje surowców. Należy brać pod uwagę fakt, iż ciepłe potrawy lunchowe będą przez jakiś czas znajdować się w podgrzewaczach, a sałatki spędzą kilka godzin w salaterkach zanim trafią na stół…Jedynie doświadczony kucharz, jest w stanie odpowiednio określić czas i sposób obróbki produktów tak, aby zachowały pełnię smaku w momencie realizacji zamówienia… Dlatego kolejnym ważnym aspektem wyboru odpowiedniej firmy jest doświadczony zespół kucharzy….

Kolejne tajniki pracy cateringu już niebawem. Zachęcamy do zaglądania na naszego bloga ☺